Karakurt Ticaret android uygulamasi

Belediye Ücretsiz Yaz Spor Okulları açıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Belediyesi Ücretsiz 6. Yaz Spor Okulları, Samet Aybaba İzci Kampı ve Spor Kompleksinde düzenlenen törenle açıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara, “Çocuklarımıza sağlıklı ve eğlenceli bir yaz geçirmelerini sağlamak için yaz spor okullarını açtık” dedi.
Başkan Kadir Kara’nın göreve geldiği ilk yılda Osmaniye’de ilk defa düzenlenen yaz spor okullarının bu yıl altıncısı yapılıyor. Yaz spor okulları bu yıl basketbol, futbol, voleybol, satranç, su kanosu, okçuluk, halkoyunları, izcilik, tırmanma ve badminton branşlarında açtıklarını söyleyen Başkan Kadir Kara, önümüzdeki hafta ise yine yaz okulları kapsamında saz, gitar, ebru, resim, bilgisayar,  el beceri sanatları branşlarında sanat atölyesi kurslarının açılacağını söyledi. Başkan Kara, tüm bu kurslara yaklaşık 1500 öğrencinin katılacağını dile getirdi.
Yaz spor okullarına katılan öğrenciler Başkan Kadir Kara’ya büyük sevgi gösterisinde bulundu. 6. Yaz Spor Okulları açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara; “Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında bir eğitim dönemi boyunca ders yoğunluğundan bunalan yavrularımızın hem stres atmalarını sağlamak, sokakta veya oyun salonlarında vakit öldürmelerinin önüne geçebilmek, hem de yeni yeteneklere imkân sağlamak için yaz spor okullarını düzenledik.” dedi.
Başkan Kadir Kara projeye destek sağlayan Yahya Mazlum Halk Eğitim Müdürlüğüne, tesislerini açan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile OKÜ Rektörlüğüne teşekkür etti. Başkan Kara ayrıca kurs eğitmenlerine de ayrı ayrı teşekkür ederken Yahya Mazlum Halk Eğitim Müdürü İbrahim Mete’ye teşekkür plaketi taktim etti.
MASAL DÜNYASI PARKI MÜJDESİ
Belediye Başkanı Kadir Kara, konuşmasının devamında özellikle çocukları ilgilendirecek bir yatırım projesinin müjdesini verdi. Samet Aybaba İzci Kampının hemen yanına yapılacak olan Masal Dünyası Parkının proje ve finansmanı için yakında imzaların atılacağını dile getirdi.  Açılışa katılan Osmaniye Vali Yardımcısı Mehmet Öz ise çocuklar için yapılan bu etkinliğin önemine dikkat çekerek Osmaniye Belediyesini ve şahsında Başkan Kadir Kara’yı tebrik etti.
Programda Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı ile Salih Bahçeli Halkoyunları ekibi sahne aldı. Öğrenciler palyaço ve animatörler eşliğinde eğlendi. Konuşmalarına ardından ise etkinlik alanında spor yapan öğrenciler gezildi.

Haber Tarihi :25 Haziran 2014 Çarsamba Saat 17:41

Turgay KAYA

Genel Yayın Yönetmeni


Canlı Yayın

Hava Durumu

Osmaniye

osmaniye web tasarım