Karakurt Ticaret android uygulamasi

Gençlik kampı, marka sporcuları ağırladı

İbrahim EMÜL / Soner KOÇ

OSMANİYE'deki gençlik kampı, Türk ralli pilotu, televizyon sunucusu, yarışmacı ve gazeteci Burcu Çetinkaya ve Kilosunda Dünyanın en iyi 8 boksöründen biri olarak gösterilen Emine Bozduman’ı ağırladı. TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan’ın sunuculuğunda, ‘Hayallerin tecrübeyle buluşması’ konulu söyleşide, sporcular gençlerin sorularını cevaplandırdı.
Aslantaş Gençlik Kampında ki program Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra sunucu Erdoğan Arıkan, konukları Burcu Çetinkaya ve Emine Bozduman’ı davet etti. Sporcuların başarılarla dolu kariyerlerinin anlatıldığı sine vizyon gösteriminin ardından gençlik kampında kalan öğrenciler, merak ettikleri soruları sporculara yönelttiler. 
Ralli sporuyla 12 yaşında tanıştığını söyleyen Çetinkaya, “Babam otomotiv sektöründe çalıştığı için bir yarışı izlemeye götürmüştü beni. Orada çok etkilendim. Sporun zaten içerisindeydim ama ‘ben bir gün bu sporu yapmak istiyorum’ dedim. Fakat ailem başlamamı istemediği ve maddi destek bulmak gerektiği için biraz ümitlerimi ve hayallerimi ertelemek zorunda kaldım. Ortaokulu ve Liseyi Robert kolejinde okudum ve basketbol takımında oynadım. Eczacıbaşı’nda voleybol aynı zamanda snowboardu yaptım ama hepsini sanki biraz yarım yaptım. Ralliyle beraber 2005’te 24 yaşında o hayalime kavuşunca biraz daha spora bakmaya başladım. Disiplin ve hedeflerimi net belirleyerek yola çıktım.” Diye konuştu.
Boksa başlama sebebinin fazla kiloları olduğunu söyleyen Emine Bozduman ise şöyle konuştu: “Boks sporuna başlamadan önce tam 110 kiloydum ve şuanda 82 kiloyum. 17 yaşındaydım ve boks yapmayı çok itiyordum. Amcamın kızı boks eğitimi alıyordu ve onunla beraber kursa giderek bu spora başlangıç yaptım. Antrenöre ‘Ben kilo vermek için buraya geldim’ dedim. Daha sonra boksa başladıktan bir yıl içerisinde yavaş yavaş 10 kilo verdim. Ve çift idmanla 82 kiloya kadar düştüm. Yarışmalarda Türkiye ikincisi oldum.”
Soru cevap şeklinde geçen söyleşinin ardından gençlik kamp ateşinin yakılmasının ardından program sona erdi.

Haber Tarihi :04 Ağustos 2014 Pazartesi Saat 19:30

Turgay KAYA

Genel Yayın Yönetmeni


Canlı Yayın

Hava Durumu

Osmaniye

osmaniye web tasarım