Karakurt Ticaret android uygulamasi

OKÜ Kültür ve Spor Şenliği başladı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen Kültür ve Spor Şenlikleri, Geleneksel şenlik yürüyüşü ile başladı. Eski Valilik önünde ki tören alanında OKÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Ardından Osmaniye Belediyesi Mehter takımı mini konser verdi. Daha sonra protokol üyeleri ve öğrenciler Mehteran öncülüğünde Dr. Ahmet Alkan ve Atatürk Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. 
OKÜ'nün her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini söyleyen Rektör Büyükalaca, Korkut Ata Üniversitesi'nin eğlenceyi, şenliği tüketen değil, üreten hale getirmeyi benimsediğini ifade etti.
OSMANİYELİLER ŞENLİĞE DAVET EDİLDİ
Orhan Büyükalaca, “Öğrenciler, akademisyenler ve personeller tarafından hazırlanan şenlik, sporun çeşitli dallarındaki yarışmalar, edebiyat, sanat, fotoğraf ve değişik alanlardaki sergilerle oldukça zengin bir içeriğe sahip. Gerçekten üniversitemize yakışır kültür ve spor içerikli bir şenliği başlatmış bulunuyoruz. Sadece üniversitemizin öğrencileri, hocaları, personeliyle değil, Osmaniyelilerle birlikte şenlik gerçekleştirmek istiyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da halkımızı şenliklerimizde görmek istiyoruz. Şenlikte emeği geçenlere teşekkür ediyorum." Dedi.
Etkinliklerin, OKÜ Karacaoğlan Yerleşkesinde, üç gün devam edecek.

Haber Tarihi :06 Mayıs 2014 Salı Saat 18:17

Turgay KAYA

Genel Yayın Yönetmeni


Canlı Yayın

Hava Durumu

Osmaniye

osmaniye web tasarım