Karakurt Ticaret android uygulamasi

Osmaniye Gençlik Spor sezon hazırlıklarını sürdürüyor

TÜRKİYE Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Osmaniye Gençlik Spor, 2014-2015 sezonu hazırlıklarını sürdürüyor. Antrenörü Aydın Uğuz, Tosyalı Spor Salonu'nda, sezon hazırlıklarının devam ettiğini ifade etti.
Yerli oyuncularla idmanlara devam edildiğini aktaran Uğuz, yabancı oyuncuların bu hafta idmanlara yetişeceğini belirterek, “Tam kadro çalışmaya başladığımızda tempoyu arttıracağız. Şu ana kadar iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi söyleyebilirim. Salondaki çalışmalarımızın dışında denizde kum çalışması ve atletizm ve kondisyon çalışmalarımız oluyor” dedi. Uğuz, ligde başarılı olunması için kentte birlik ve beraberliğin sağlanmasının şart olduğunu vurguladı.
Kenti en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını ifade eden Uğuz, şunları kaydetti:

“Halkımız basketbolda ilk kez birinci ligde maç izleme heyecanı yaşayacak.

Takım ve taraftarın bütünleşmesi lazım. O zaman başarı geliyor. Kopukluk olduğunda başarı düşünülemez. Herkesin birlik beraberlik içerisinde hareket etmesi lazımdır. Sonuçta bu takım, Osmaniye’ye değer katmak için kurulmuş bir takım. Bu anlamda bizler elimizden gelen gayreti gösterecek ve sahada taraftarımıza galibiyetler hediye edeceğiz. Onlar kendilerini birinci ligde en iyi şekilde temsil edeceğimize inansınlar.”
Uğuz, takımın maçlarını yeni yapılan salonda oynanacağını, bunun heyecan verici olduğunu belirtti.
Ligde kalıcı olmak istediklerini aktaran Antrenör Uğuz, “Çok fazla hayal görmemek, sağlam adımlarla gitmek lazım. Biranda “şampiyonluk” derseniz inandırıcı olmaz. Ben bunu söylersem kandırmaca olur. Bilindiği gibi Fenerbahçe, Galatasaray, KASKİ, İstanbul Üniversitesi gibi kulüplerin bütçeleri bizden yüksek. Bu sebeple bizim ligdeki ilk sezonumuzda kalıcı olmamız gerekiyor. İlk hedefimiz bu. Bunu başarabildiğimizde ise daha sonra ilk sekize kalarak Avrupa Kupalarına gitmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi :17 Eylül 2014 Çarsamba Saat 17:26

Turgay KAYA

Genel Yayın Yönetmeni


Canlı Yayın

Hava Durumu

Osmaniye

osmaniye web tasarım