Karakurt Ticaret android uygulamasi

Özkardeş: Ekonomik Darbeye Karşı Döviz Bozdurun...

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

TÜM Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, hain odakların ülke ekonomisini zor duruma sokma çabalarına karşı vatandaşları Türk Lirasına sahip çıkmaya davet etti.

 

15 Temmuz'da ülkesine ve geleceğine sahip çıkan milletin, ekonomi alanında da milli mücadele vermesi gerektiğini belirten Özkardeş, "Gün milli birlik ve beraberlik günüdür." dedi. Ekonomik darbe hayalinde olanların hüsrana uğrayacağını ifade eden TÜMSİAD Osmaniye Şube Başkanı Özkardeş, "15 Temmuz’da istediklerini tankla tüfekle başaramayanlar bugün ekonomi üzerinden bu hedeflerine ulaşmak istiyorlar. Gün, milli duruş sergileyip, tüm oyunları boşa çıkarma günüdür. Ekonomik darbe hevesinde olanların bu isteği kursaklarında kalacaktır.

 

Aziz milletimizin bu hain odaklara dün olduğu gibi bugünde gereken cevabı verecektir. İş dünyasını döviz yerine Türk Lirası ile alım satım yapmaya, vatandaşlarımızı da ellerindeki dövizleri bozdurarak Türk lirasına sahip çıkmaya davet ediyorum." dedi. Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda alınan tavsiye niteliğinde alınan Türkiye ile müzakerelerin durdurulması kararını da değerlendiren Özkardeş, "Bizler iş dünyası olarak hiç bir bağlayıcılığı olmayan bu kararın siyasi bir karar olduğunu düşünmekteyiz.

Şangay İş Birliği Örgütü, Rusya ve Çin ile yakınlaşmamız, Batı ile ilişkilerimizin yavaşlaması; bizi ciddi bir ekonomik ve diplomatik partner olarak gören Avrupa Birliğini tedirgin ettiğini göstermektedir. Ayrıca Türkiye ara mal üretiminde hem kalite olarak hem fiyat olarak Doğu Avrupa ülkelerinden daha iyi konumda. Bizler 80 milyonluk nüfusumuzla büyük bir pazara sahibiz. Avrupa Birliği de böyle bir ticari partneri kaybetmek istemeyecektir." diye konuştu.

Haber Tarihi :28 Kasım 2016 Pazartesi Saat 18:16

Turgay KAYA

Genel Yayın Yönetmeni


Canlı Yayın

Hava Durumu

Osmaniye

osmaniye web tasarım