Karakurt Ticaret android uygulamasi

Tümsiad: Türkiye ekonomisi OHAL'den olumsuz etkilenmeyecek

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) TÜM Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şube Başkanı Murat Özkardeş, Bakanlar Kurulu tarafından alınan Olağanüstü hal (OHAL) kararını değerlendirerek, ekonominin ve milletin bu durumdan çok etkilenmeyeceğini söyledi.

 

Türkiye’de 14 yıl sonra uygulanacak olan bu kararının, eski cuntacı darbecilerin yapmış olduğu OHAL olmadığını ifade eden Murat Özkardeş, "Şu anda dünyaya baktığımızda terör olaylarıyla sıkıntı yaşayan ülkelerde, bölgesel ve yerelde olsa olağanüstü hal uygulamaları yapılıyor. Memleket için bu coğrafyada geçmiş yıllarda olağanüstü hal hep cuntacılar tarafından yapıldığı için ufak bir endişe oldu. STK’lar ve diğer kuruluşlar da bu konuyla alakalı bilgilendirmeler yapmaya başladı. Bizim de bu 3 ay oluşumunda ekonomide olağanüstü bir çalışma tertip etmemiz gerekiyor.

 

Ben ekonominin ve milletin bu durumdan çok etkileneceğini düşünmüyorum." dedi. Hayatın devam ettiğini, çalışmaya ve üretmeye devam edeceklerini belirten Özkardeş, "Ekonomiyi büyütmek için ne yapmak gerekiyorsa bunu yapmaya devam edeceğiz. 3 ay ya da 5 ay bize bir şey ifade etmiyor. Terör eylemlerini, vatanı bölmeye çalışanları, bu ülkeyi satmaya çalışanları daha iyi şartlar altında daha dikkatli bir şekilde yargılanmasını, özgür demokrasinin oluşmasıyla alakalı o hassasiyetleri olağanüstü olarak görüyorum." diye konuştu.  

Haber Tarihi :22 Temmuz 2016 Cuma Saat 18:03

Turgay KAYA

Genel Yayın Yönetmeni


Canlı Yayın

Hava Durumu

Osmaniye

osmaniye web tasarım