Karakurt Ticaret android uygulamasi

Yaz spor okulu öğrencilerine spor malzemeleri dağıtıldı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

OSMANİYE Belediyesi’nce, “Sağlıklı ve Eğlenceli Bir Yaz İçin” sloganı ile başlatılan Ücretsiz Yaz Spor Okulları’na katılan öğrencilere spor malzemeleri dağıtıldı. Belediye Başkanı Kadir Kara, Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde çocuklara tek tek spor malzemelerini dağıttı.
Bu yıl basketbol, futbol, voleybol, satranç, su kanosu, okçuluk, çim hokeyi, izcilik, tırmanma, badminton, saz, gitar, ebru, resim, bilgisayar, çim hokeyi, el beceri sanatları ve halk oyunları branşlarında açılan Yaz Spor Okullarına ilginin her geçen yıla oranlar bu sene de arttığı görüldü. 1000’den fazla öğrencinin kayıt yaptırdığı yaz spor okullarında belediye tarafından her öğrenciye şapka, tişört, şort ve çorap hediye edildi.
AMAÇ, ÇOCUKLARIN GELİŞİMLERİNE KATKI SAĞLAMAK
6. Yaz Spor Okullarının spor malzemeleri dağıtım töreninde konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara, Belediyemizin sosyal sorumluluk projesi olan 7 – 14 yaş arası çocuklarımıza yönelik toplam 17 branşta açılan ve geleneksel hale gelen Ücretsiz Yaz Spor Okullarının altıncısına başlamanın heyecanı içerisinde olduklarını belirtti. Göreve geldiği ilk yılda yaz spor okullarını başlattıklarını ifade eden Başkan Kadir Kara, “Bu yıl spor okullarımızın altıncısını yapıyoruz. Bir yıl boyunca okullarda yorulan ve tatili hak eden çocuklarımıza güzel, eğlenceli ve sağlıklı bir yaz geçirmelerini sağlamak için spor okullarını düzenlerken, bu yıl branşlarımızı geliştirerek yenilerini ekledik. Bizlere bu kurslarımızda eğitimci desteği sağlayan Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ve spor tesislerini açan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesine ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ederim” dedi. 
Çocuklarımızın her şeyin en iyisine layık olduğuna inandığını belirten Başkan Kadir Kara, “Onlar için ne yapsak az, branşlarında uzman eğitmen abi ve ablalarının gözetimi altında, sosyal ve sportif alanlarda gelişebilmeleri için bu projeyi geliştirdik. Bugün burada belediyemiz tarafından çocuklarımıza ücretsiz spor malzemesi dağıtıldı. Bu 1 aylık dönem içerisinde çocuklarımızın her türlü ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde yerine getireceğiz” dedi. Başkan Kadir Kara göstermiş oldukları bu ilgiden dolayı öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

Haber Tarihi :23 Haziran 2014 Pazartesi Saat 18:27

Turgay KAYA

Genel Yayın Yönetmeni


Canlı Yayın

Hava Durumu

Osmaniye

osmaniye web tasarım